Mobilni planetarijum (Beskonačnost svemira)

ByErvina Bećirović

Mobilni planetarijum (Beskonačnost svemira)

U našoj školi održana je prezentacija projekta ,,Mobilni planetarijum“ u sali stare školske zgrade. Ovaj projekat ima za cilj predstavljanje nebeskih tela, astronomskih otkrića, tehnike i opreme radi spoznaje univerzuma.

Oko 90 učenika naše škole je kroz grupnu posetu iskoristilo priliku da vidi novine iz nauke koja privlači veliko interesovanje. Zahvaljujući ovom projektu koji integriše znanje iz različitih oblasti osnovnoškolskog obrazovanja, učenici su iskustveno spoznali pojmove potkrepljene naučnim činjenicama.

Zahvaljujemo astrološkom društvu iz Beograda na poseti našoj školi i ostvarivanja ciljeva unapređivanja obrazovanja i vaspitanja naših učenika.

Per aspera ad astra (Trnjem do zvezda).

About the author

Ervina Bećirović editor

Leave a Reply