НАГРАДНИ КОНКУРС

НАГРАДНИ КОНКУРС

Народна библиотека „Радоје Домановић“ у Лесковцу у оквиру 3. Фестивала дечјег стваралаштва „Уметник из школске клупе“ расписује наградне конкурсе на тему:

НА КРИЛИМА СРЕЋЕ

На конкурсима (литерарани, видео-конкурс (трејлер) о омиљеној књизи и ликовни) могу учествовати сви ученици основних и средњих школа са територије Републике Србије, као и из других држава. На ликовном конкурсу право учешћа имају и деца предшколског узраста.

Циљ Фестивала је да се деца и млади, поред читања књига као незаобилазног елемента стваралаштва, образовања и културе, подстакну да увиде и решавају проблеме користећи и савремену технологију. На конкурсима могу учествовати сви ученици основних и средњих школа са територије Републике Србије, као и из других држава. Трећи Фестивал дечјег ствралаштва организује се под покровитељством Министарства културе и информисања Републике Србије и града Лесковца.

Стручни жири донеће одлуку о најуспешнијим радовима. Добитницима следе награде.

Радове доставити до 17. октобра 2021. године.

Пропозиције конкурса можете наћи на сајту Библиотеке, на линку:

Пропозиције конкурса ФЕСТИВАЛА 2021.

Додатне информације можете добити путем мејла

konkursi.nble@gmail.com

и телефонским путем 016 3150083 и 065 3150080