Danas je školska slava, Sveti Sava

ByDenijal Duran

Danas je školska slava, Sveti Sava

OŠ „Svetozar Marković“ kao i sve škole u Srbiji danas obeležavaju školsku slavu Savindan. Ovaj praznik obeležava se u čast prvog srpskog arhiepiskopa i prosvetitelja. Sveti Sava se smatra začetnikom srpske srednjovekovne književnosti i zaštitnikom prosvetnih ustanova.

Praznik Sveti Sava je ustanovljen za školsku slavu 1840. godine, na predlog Atanasija Nikolića, rektora Liceja iz Kragujevca.

U OŠ “ Svetozar Marković“ u Brodarevu školska slava obeležena je skromno zbog trenutne epidemiološke situacije. Uz poštovanje svih epidemioloških mera verski program je obavljen u školi i njemu su prisustvovali zaposleni škole i pojedini učenici škole koji su pripremili recitacije, likovne i literarne radove.

Denijal Duran administrator