Probni završni ispit 2023

Probni završni ispit 2023

Danas su osmaci u svim osnovnim školama polagali probni završni ispit iz matematike. Probni završni je počeo u 12 časova i predstavlja vernu simulaciju završnog ispita koji ih očekuje na kraju školske godine.

U našoj školi je realizovan bez problema i nije predstavljao veliki izazov za učesnike jer je organizacija samog ispita bila na vreme isplanirana i pripremljena.

Za to vreme, dok su osmaci polagali završni probni ispit ostali učenici su, na njihovu veliku radost jer je dan bio sunčan, svoje časove imali u prirodi.

Osmaci će sutra od devet časova rešavati test iz srpskog, odnosno maternjeg jezika, a od 11 i 30 test iz predmeta po izboru, čime se završava probna mala matura.

Po završetku testiranja testovi ostaju u osnovnim školama, a kako su uradili, učenici će saznati od svojih nastavnika.

Rezultati probne mature se ne ocenjuju već služe da učenici provere svoje trenutno znanje i kao orijentir šta treba da vežbaju do „prave“ male mature.