Dan planete Zemlje

ByLejla Rovčanin

Dan planete Zemlje

Najveća nacionalna kampanja čišćenja „Zavrni rukave” održava se danas, 22. aprila 2023. godine, po deseti put, od 12 do 14 časova. Ova akcija organizuje se nekoliko puta godišnje s ciljem da se grupe građana, pojedinci i organizacije okupe na velikom broju lokacija u našoj zemlji i očiste što više javnih površina. Dosad najveća akcija okupila je oko 2.500 ljudi na 54 različite lokacije u 30 gradova i sela. Za današnju kampanju prijavljene su 153 lokacije, među kojima je bilo i Brodarevo a na inicijativu UŽ ,,Ekspanzija“ i ekološko-biološke sekcije naše škole.

Kampanjom „Zavrni rukave” teži se skretanju pažnje javnosti i podizanju svesti građana o problemima odlaganja otpada u našoj zemlji. Svake godine naši učenici se trude da pokažu svoju svest o ovom problemu. Ove godine smo akciju digli na veći nivo pridružujući se kampanji koja će, nadamo se, uspeti da napravi promenu.

About the author

Lejla Rovčanin administrator

Leave a Reply